Vendy Carr

Zájem o výživu, pohyb a fungování lidského těla mě vedl od sportovní atletické školy v dětských letech až k doktorátu z Potravinářské chemie v dospělosti. S jógou jsem koketovala dlouho, ale spíše jako s nástrojem, který by mě mohl pomoci uzdravit mé bolavé tělo poškozené jednostrannou zátěží. A dlouho jsem nenacházela styl, který by mě dokázal vést hlouběji do pochopení funkčních souvislostí. A jak jedno rčení praví, kdo vytrvá ve svém hledání, třeba i poklad najde. 😊 Tak i já našla své učitele a vlastně i lásku a naplnění a věděla jsem, že to budu šířit dál. Jsem absolventka kurzu Jóga v širších souvislostech se zaměřením na zdravotní aspekty jógy.

Vedu lekce v systému tzv. Spirální Jógy, která propojuje tradiční jógovou školu B.K.S. Iyengara s pohybovým konceptem SPIRALDYNAMIK® a systémem myofasciálních (svalovazivových) linií, tj. jóga rozšířená o znalosti správného postavení a práce jednotlivých částí a koordinačních celků lidského těla a jejich vzájemného propojení.

Na lekcích se učíme jak vědomě a anatomicky správně držet a používat své tělo, jak předcházet zafixování nesprávných pohybových stereotypů, přetížení jednotlivých struktur, předčasnému opotřebení, bolestem, úrazům.

Rozvninutím síly a ohebnosti těla dochází ke zlepšení jeho držení a životní energie tak může snadněji a intenzivněji proudit tělem, což přináší mnoho benefitů na všech úrovních naší bytosti.

Využíváme různé pomůcky (bloky, cihly, válce, popruhy, míčky, balonky, deky, židle, zdi…), které nám umožňují provést jednotlivé ásany správně a dle individuálních proporcí a možností každého z nás. Díky nim si můžeme zacvičit pozice, které by pro nás jinak byly nedosažitelné nebo nebezpečné.

Cvičení spirální jógy je charakteristické individuálním přístupem.